18.04.2014 13:31:39
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Ostatnie artykuły
Żarłocznik - kartka ...
Królestwa z krwi i m...
W cieniu Smoka
Marchia Caspiańska
Stara Thuria i Tordor
Brusulagh - Pieśń Ni...
Koszmar z Ramarcku
"Rzeźnik z Khardovu"...
Morvahna Jesienne Os...
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 512
Najnowszy użytkownik: rexmundus
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Bolączki mechaniki
Online
Żelazne Królestwa RPG
Heartstone
Conan RPG na mechani...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Ja mogłabym spróbować ...
Cale zycie czlowiek ma...
Drobna uwaga - może ni...
Ja to ostatnio zaczale...
Pytałem - miał się zas...
Artykuły
Postaram się znaleźć w...
Bardzo dobre i chyba n...
Całkiem przyzwoite jak...
To fakt, IK ma zaimple...
Dla mnie super. Czekam...
Galeria
(17.03.14c) - 3 zł (za...
(17.03.14c) - 4 zł (za...
(17.03.14c) - 5 zł (za...
(17.03.14c) - 3 zł (za...
(17.03.14c) - 2,5 zł (...
Dodatkowe strony
ja postaram się dodawa...
Mam pare rzeczy, ktory...
No zacząłem znajdować ...
ok dzieki
Jak pojawią się ludzie...
Rzuć kostką
Kanały RSS
RSS News
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
RSS Pliki
RSS Linki
Powitanie
Witamy na portalu, który powstał w oparciu o jeden z najstarszych polskich systemów RPG "Kryształy Czasu". Znajdziecie tu wszystko, co udało nam się zgromadzić na temat tego projektu przez wiele lat. Informacje jakie można tu znaleźć oparte są w głównej mierze na I edycji jaka ukazywała się na łamach pisma "Magia i Miecz", a także sporo autorskich materiałów tworzonych na bieżąco przez graczy i MG na potrzeby sesji. Mamy nadzieję, że portal stał się kompendium wiedzy o Kryształach Czasu. Obecnie dominującą tematyką jest inny system RPG "Żelazne Królestwa". Na portalu możesz również dotrzeć do największej w sieci bazy kart - Warhammera Inwazji w wersji polskiej.
Życzymy miłej lektury, a także liczymy na współtworzenie portalu!!!
Żarłocznik

ŻARŁOCZNIK (BESTIARIUSZ IK)

 

     Stary tordorański folklor opisuje żarłoczników jako ludzi, którzy zmarli powolną głodową śmiercią po zabłądzeniu na rozległych mokradłach Wythmooru. W próbie ratowania się przed zgubą niektórzy z nich mieli jakoby mordować i zjadać współtowarzyszy tułaczki, ściągając tym samym na siebie klątwę przeistoczenia w żarłocznika. Można sądzić, że w ludowych podaniach kryje się jakaś cząstka prawy, albowiem najwięcej przypadków pojawienia się żarłoczników odnotowano na ziemiach Starego Tordoru, lecz obszar ich występowania bynajmniej nie ogranicza się do jedynie tej krainy. Pomimo zawartych w tordorańskich legendach przesłanek sugerujących, że żarłocznik może zrodzić się wyłącznie z człowieka, istnieje wystarczająco wiele dowódów na to, że przeistoczenia w tego drapieżnego martwiaka może doświadczyć przedstawiciel każdego rozumnego gatunku zmarły śmiercią głodową. Odrzucając wszelkie inne rodzaje strawy, żarłoczniki pożywiają się wyłącznie organami wewnętrznymi żywych istot i atakują równie ochoczo ludzi, co krasnoludy, elfy, trollaki i ogruny.

     Więcej tutaj...

Królestwa z krwi i metalu

KRÓLESTWA Z KRWI I METALU

 

     Jestem wiecznym tułaczem. Nie ma chyba takiego miejsca, które mógłbym nazwać swym domem, a moje stopy przemierzyły każdy bez mała zakamarek tutejszych krain. Zarabiam na życiem mieczem, podążając nieustannie z jednego pola bitwy na drugie. Krótkie chwile odpoczynku poświęcam na spisywanie swych myśli i odzyskanie sił. Ordyjczyk z urodzenia, nie mam w tym kraju żyjącej rodziny i niewiele mnie z nim łączy. Przyznam wręcz, że wszędzie czuję się lepiej niż tam, albowiem mgliste wzgórza Ordu przypominają mi natrętnie o tragedii, którą chciałbym wymazać z pamięci - Rupert Carvolo, ordyjski kronikarz i najemny żołnierz.

     Więcej tutaj...

W cieniu Smoka

W CIENIU SMOKA (ORRIN GRAY)

 

     Szkuner Demetrius oddalił się na odległość jednego dnia żeglugi od Wysokiej Bramy, zmierzając na północ ku Cerylowi z ładunkiem wojskowych zapasów oraz niewielkim oddziałem żołnierzy Trzeciej Armii. Pasażerowie trzymali się we własnym towarzystwie bądź jedli z kapitanem szkunera, lecz chociaż zasłaniali dokładnie swe naszywki, ich mowa ciał i wysokiej jakości broń wiele marynarzom mówiły. Wojskowi stanowili najczęstszy temat rozmów wiedzionych w kojach bądź w trakcie partyjek karcianych i kościanych rozgrywanych na obróconych do góry nogami beczkach.

     Prócz tematu żołnierzy żeglarze roztrząsali gorączkowo wieści o bitwie o Wysoką Bramę. Nikt z obecnych na pokładzie ludzi nie miał sposobności ujrzeć jej na własne oczy, ale wszyscy mieli widzieli pozostałości po ataku, kiedy zawijali do ponownie otwartego portu. Zatoka pełna była unoszących się na wodzie wraków oraz ciał, których nie zdążono jeszcze wyłowić. Tu i ówdzie stada padlinożernych ptaków obsiadały trupy tak szczelnie, że nie sposób było dostrzec pod nimi zwłoki, a jedynie całuny piór, dziobów i czarnych ptasich oczu. Częściowo zatopione na płyciźnie okręty wciąż dogasały buchając w niebo kłębami dymów łączących się w wiszącą nad miastem zasłonę, której nie potrafiły rozpędzić nawet silne podmuchy morskiej bryzy.

     Więcej tutaj...

Marchia Caspiańska

MARCHIA CASPIAŃSKA

 

     Marchia Caspii obejmuje nie tylko region otaczający stolicę królestwa, lecz sięga w głąb Cygnaru ku urodzajnym nizinom, porastającym je niewielkim lasom oraz jeziorom położonym przed wschodnimi krańcami masywu Wyrmwallu. W jej skład wchodzi część pogórza Wyrmwallu znanego z wyjątkowo obfitych pokładów rud żelaza. Jest to region o umiarkowanym klimacie, żyzny dzięki mułowi nanoszonemu nurtem Czarnej Rzeki i ogrzewany ciepłymi prądami oceanu okrążającymi brzegi Zatoki Cygnarskiej. Marchia ta uchodzi za centrum kupieckie i przemysłowe królestwa, napędzane siecią linii kolejowych i doskonale utrzymanych dróg, a także handlowych szlaków rzecznych i morskich.

     Więcej tutaj...

Stara Thuria i Tordor

STARA THURIA I TORDOR

 

     Ord został powołany do życia na mocy Traktatów z Corvisu, podpisanych w roku 203 OR, lecz historia tego ludu sięga wstecz aż po czasy wczesnej Ery Tysiąca Miast. Mieszkańcy królestwa wywodzą się z dwóch starych nacji, które zamieszkiwały niegdyś liczne miateczka wzniesione na brzegach oceanu; nacji Tordoru i Thurii. Pierwsza jako uznane królestwo, Thuria padła w swoim czasie ofiarą podbojów Tordoru, a ludzie wywodzący się z tych dwóch ludów stali się dużo później Ordyjczykami, dzielącymi wspólną narodowość, ale wciąż od siebie różnymi.

     Więcej tutaj...

Artur poszukuje grafików

Prace nad powieścią są juz bardzo blisko zakończenia w związku z tym Artur Szyndler poszedł o krok dalej i prosił o zmieszczenie informacji tej treści:

Poszukujemy 2-4 grafików do wykonania większej serii nie za drogich rysunków z tematyki fantasy.

Szczegóły:
Wymagamy dokładności wykonania, realistyki linii, dyscypliny w oddawaniu prac i znajomości w odzwierciedlaniu elementów zbroi czy ekwipunku rycerskiego.

Prace mogą być czarnobiałe, kolorowe lub wykonane komputerowo (do uzgodnienia).

Najczęstsze tematy to: mitologiczne potwory, smoki, rycerze, zamki i czarodzieje. Wszystko według dokładnych wytycznych i opisów.

Nastawiamy się na bardzo długoterminową współprace.

Zainteresowanych prosimy o próbki prac i dane kontaktowe na adres e-maila: paladynat@gmail.com z dopiskiem High Fantasy

Pozdrawiam

Artur Szyndler

Jak widać blisko, coraz bliżej... jak dla mnie to dalej jeszcze daleko. Od siebie dodam, że Jarosław Musiał już tworzy dla Kryształów, ale Jego prace to stanowczo za mało do rozmachu jaki planuje Autor KC.

Artur Szyndler wychodzi z ukrycia

Wiem, że wielu fanów już w to nie uwierzy, ale Ci którzy mają ochotę zaufać jeszcze raz niech spojrzą.

Artur zdecydował się wreszcie na poważny krok promujący Kryształy Czasu i prezentujący ten system szerszej publiczności. Spotkanie Krakowskich Smoków (w którym weźmie udział autor Kryształów) trwać będzie w sobotę (22.02) od 11:30 do 17:30 z czego prelekcję organizatorzy ustalili na godzinę 13:00. Spotkanie odbędzie się w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ulicy Rajskiej 12 (wejście od ulicy Szujskiego), na pierwszym piętrze budynku.

Wszelkie dane o klubie są na stronie: http://krakowskiesmoki.historiavita.pl
lub facebooku: https://www.facebook.com/krakowskiesmoki

Zaś samo spotkanie sobotnie ma swoje wydarzenie: https://www.facebook.com/events/617803188274493/

Mam nadzieję, że otrzymamy jakieś sprawozdanie z tego spotkania, a Krakowscy fani fantastyki znajdą czas, żeby uczestniczyć w tym evencie.

Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Bolączki mechaniki
Mechanika w świecie Kryształów Czasu
1408 66 Never
18-04-2014 12:39
Online
Nasze sesje
159 14 Mrufon
17-04-2014 10:27
Żelazne Królestwa RPG
Żelazne Królestwa RPG - dział ogólny
15712 396 Keth
16-04-2014 22:54
Heartstone
Sfera Egzystencji Offtopowej
34 0 czegoj
16-04-2014 10:39
Conan RPG na mechanice Fate
Ogólnie o RPG
123 3 Araven
14-04-2014 11:02
Sprzedam czasopisma MiM (ro...
Sprzedam
97 1 laiokon
10-04-2014 12:40
No na dobry początek
Przedstaw się
22231 292 Araven
10-04-2014 12:37
Konwent/spotkanie w Walii
Rewolucje, reformy, zmiany, nowości itp.
302 13 vampire1308
10-04-2014 01:03
Krasnoludzkie dywagacje
Projekty
2509 94 deliad
08-04-2014 12:42
Projekt "Żyjąca Orchia"
Historia Uniwersum
15908 211 Rikandur
07-04-2014 09:06
FusionTube - Najczęściej oglądane video
Opowieści Barda - ... (55)
Prezentacja RPG: W... (42)
League of Legends ... (30)
Ostatnie komentarze FusionTube
Brak komentarzy
Najnowsze video
League of Legends Cinematic TrailerLeague of Legends Ci...
Dodane przez czegoj w 31.03.2014
Odwiedzin: 30
Komentarze: 0
Średnia ocena:5
Opowieści Barda - Piosenka o piwie.Opowieści Barda - Pi...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 55
Komentarze: 0
Średnia ocena:5
Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3edPrezentacja RPG: War...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 42
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
FusionTube - Najczęściej oglądane video
Opowieści Barda - Piosenka o piwie.Opowieści Barda - Pi...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 55
Komentarze: 0
Średnia ocena:5
Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3edPrezentacja RPG: War...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 42
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
League of Legends Cinematic TrailerLeague of Legends Ci...
Dodane przez czegoj w 31.03.2014
Odwiedzin: 30
Komentarze: 0
Średnia ocena:5
Statystyki FusionTube
Wszystkie filmy: 3
Wszystkie kategorie video: 5
Najnowsze video: League of Legends Cinematic Trailer
Najczęściej oglądany film: Opowieści Barda - Piosenka o piwie. [55 Odwiedzin]
Zobacz video
League of Legends Cinematic Trailer Opowieści Barda - Piosenka o piwie. Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3ed
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Przysłowie na teraz
(hobbickich złodziei): Czy się stoi, czy się leży - cudza forsa się należy
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Dobro
17-04-2014 13:06
Dzięki Araven. Gracze z Conana: szykujcie się do porządnego mordobicia.

Araven
17-04-2014 11:52
Dobro odbierz bestiariusz na maila. krasnolud

Araven
16-04-2014 23:56
Witaj Keth. uklon

Keth
16-04-2014 22:22
Witka wszystkim! Byłem nieobecny przez ostatnie parę dni w związku ze śmiercią teścia i wyjazdem do PL. Postaram się z powrotem wskoczyć w rytm życia forum tak szybko jak to możliwe!

Mrufon
15-04-2014 19:13
wejdź w konto swoje google+

czegoj
15-04-2014 19:10
Jak tamto gówno działa?

Mrufon
15-04-2014 18:50
Deliad wskakuj na hangouta Smile

Keth
15-04-2014 11:39
Dzisiaj w nocy wyjeżdżam z PL, jutro po pracy będę już normalnie na forum

Mrufon
14-04-2014 08:57
oki

deliad
14-04-2014 08:49
Czytałem. Zadzwonię w wolnej chwili.

Mrufon
13-04-2014 20:40
Deliad - czytaj wiadomość nr 2

8art
13-04-2014 12:33
Przyjmij kondolencje ode mnie i zapewne reszty uzytkownikow forum.