22.09.2014 08:10:51
polakpotrafi.pl
POZOSTAŁO JESZCZE...

14 Dni
15 Godzin
49 Minut
9 Sekund

... DO ZEBRANIA FUNDUSZY NA PORTALU POLAKPOTRAFI.PL
więcej tutaj
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Ostatnie artykuły
Tajemnica Wodnej Wyspy
Powiernice Tajemnic
GOTHMED - bóg żywioł...
Głowomeba
Tagar-dur i Katak-tu...
Opcjonalne zasady in...
Cena upamiętnienia
Gęby do wykarmienia
Szponoperz
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 587
Najnowszy użytkownik: barnaky
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Przebudowa menu
Świat KC low fantasy
Krakow;]
Powieść Artura - fluff
OpenQuest
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Ghasta piiiiiiiiiiiii....
W jakim sensie za późn...
Artur jeszcze dobrze n...
Jestem nowy na forum. ...
OMG, Venar się wkurzy....
Artykuły
Myślę jak Mastug, wstr...
Istnieje świetny pomys...
Ok :) w takim razie cz...
I to wlasnie jest [i]t...
Właśnie o to mi chodzi...
Galeria
Waranus jak sadze. Vid...
Humanoidalny Waran Z K...
Nazwa stworka jest rze...
(27.07.14c) - 2 zł (za...
(13.06.14c) - 2 zł (za...
Dodatkowe strony
a ma ktoś może do odsp...
Poszło :)
ja postaram się dodawa...
Mam pare rzeczy, ktory...
No zacząłem znajdować ...
Rzuć kostką
Kanały RSS
RSS News
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
RSS Pliki
RSS Linki
Powitanie
Witamy na portalu, który powstał w oparciu o jeden z najstarszych polskich systemów RPG "Kryształy Czasu". Znajdziecie tu wszystko, co udało nam się zgromadzić na temat tego projektu przez wiele lat. Informacje jakie można tu znaleźć oparte są w głównej mierze na I edycji jaka ukazywała się na łamach pisma "Magia i Miecz", a także sporo autorskich materiałów tworzonych na bieżąco przez graczy i MG na potrzeby sesji. Mamy nadzieję, że portal stał się kompendium wiedzy o Kryształach Czasu. Obecnie dominującą tematyką jest inny system RPG "Żelazne Królestwa". Na portalu możesz również dotrzeć do największej w sieci bazy kart - Warhammera Inwazji w wersji polskiej.
Życzymy miłej lektury, a także liczymy na współtworzenie portalu!!!
Patronat Medialny
 
Informacje
Patronat Medialny
Venar
Szanowni uzytkownicy, kilka dni temu do Redakcji portalu wpłynęła propozycja Artura Szyndlera aby portal krysztalyczasu.pl objął patronatem medialnym powieść "Saga o Kataanie". W sprawie podjęcia decyzji toczyły się rozmowy zarówno na portalu w samych kręgu administracyjnym na stosownym, wewnętrznym forum jak i również poprzez rozmowy telefoniczne i spotkania twarzą w twarz. W związku z tym, że portal nie ma statutu stowarzyszenia lub też innego podmiotu stanęło na tym, że decyzję o ewentualnym objęciu patronatem medialnym muszą podjąć osoby formalnie będący w Redakcji, a więc

Czegoj, Leobardis, Raven i Venar.
Tajemnica Wodnej Wyspy
 
mak_logo
TAJEMNICA WODNEJ WYSPY
Oggy

Chociaż ciągłość zapisów historycznych Imperium Katańskiego nie jest zawsze zachowana i wiele dokumentów przepadło w pożodze wojen domowych i innych niepokojów, to jednak dziesięć tysięcy lat obserwacji najazdów przybywających spoza Centralnego pozwala wyciągać pewne daleko idące wnioski. W okresie tym odnotowano setki podjazdów oraz pełnoprawnych inwazji będących dziełem przerażających sharanów. Istoty te atakowały Archipelag Centralny od zamierzchłej przeszłości, na przestrzeni dziejów wyprowadzając uderzenia ze wszystkich bez mała części Archipelagu Pajęczego i obierając za swój cele niemal wszystkie składające się na Centralny wyspy zewnętrzne. Zgłębiający historię i przebieg tych najazdów stratedzy uruk-hai odkryli bez większego trudu zależność pomiędzy warunkami nautycznymi występującymi na morzach otaczających Centralny oraz kierunkami, z których najczęściej uderzali pajęczy najeźdźcy - północy oraz zachodu.

Powiernice
 
mak_logo
POWIERNICE TAJEMNIC
Koszal

Na poły zapomniane antyczne czasy Imperium Reptillionów skrywają wiele tradycji, dziwnych obyczajów i ceremonii postrzeganych obecnie za jedynie cień pradawnego kulturowego bogactwa gadzich panów świata. Jedną z pozostałości po tamtych czasach są Powiernice Tajemnic, noszące na swych ciałach kunsztowne skaryfikacje i trawione kwasem tatuaże reptilliońskie arystokratki. Są to córy potężnych niegdyś rodów, które oparły przeświadczenie o własnej wartości na wadze swej ceremonialnej funkcji, społecznego statusu oraz boskiego powołania.

Niebywale biegli w swym kunszcie pradawni mistrzowie zdobienia ciała - rzecz jasna wyłącznie reptillioni, na dodatek również wywodzący się z cenionych miotów - posiedli umiejętność zdobienia łusek Powiernic za pomocą delikatnego kwasu. Dzięki tej substancji, wytwarzanej z ziół ashnu i wzbogacanej esencją czystej magii, zwący się ossarami mistrzowie umieszczali na łuskach wybranek Białego Jaszczura fragmenty Deheirikonu, świętych dzieł reptillionów. Przeistaczane w pewnego rodzaju żywe księgi, Powiernice stały w pradawnych czasach u boku patriarchów najpotężniejszych rodów reptilliońskiego mocarstwa, przydając im splendoru i autorytetu.

Studio MAK powraca!
 
mak_logo
Studio MAK powraca!
Keth

Drodzy portaliści, kilka lat temu przez nasz portal przetoczyło się prawdziwe trzęsienie ziemi, objawione w postaci Artura Szyndlera, który powrócił po dwudziestu bez mała latach do grona swoich wiernych fanów. Wiele sobie wówczas obiecywaliśmy, zwłaszcza po otrzymaniu próbek pierwszych materiałów rozszerzających oryginalny świat.

Pojawiła się nadzieja, że świat KC ożyje, animowany wspólnymi wysiłkami tworzących w ramach swego hobby fanów oraz koordynującego ich poczynania Autora. Istniało prężne zaplecze w postaci grupy ludzi chcących dołożyć swoją cegiełkę do dzieła Autora i usilnie zabiegających o jego akceptację, wśród nich również Studio MAK.

Artur spróbuje zmierzyć się z przeszłością i przyszłością.
 
Informacje
Spotkanie z Arturem Szyndlerem
Czegoj
as-spotkanie
Już pewne, zostało zorganizowane specjalne spotkanie dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się trochę więcej o przyszłości Kryształów Czasu. Będzie to informacja z pierwszej ręki, więc może warto zagospodarować sobie kawałek czasu w sobotę. Data jakże znamienna 13 dzień września.


 
Gothmed - kompilacja wiedzy
 
mak_logo
Gothmed - kompilacja wiedzy
Avnar

Kult Gothmeda nie ma zbyt wielu świątyń, co jest związanie z brakiem hierarchii kapłańskiej i dość chaotycznym nastawieniem boga. Zdarza się jednak, że z tego samego powodu, w miejscach gdzie on sobie życzy w ciągu kilku dni mogą powstać kapliczki, świątynie czy prawdziwe ich kompleksy. Kapłani lub Aquamanci wola swego boga mogą zbudować z Wiecznego Lodu co im tylko podpowie wyobraźnia. Niekiedy są to prawdziwe cuda architektoniczne, jak te świątynie w Ostrogarze, albo bardzo szczególne miejsca łączące się bezpośrednio z planem Gothmeda, jak jego sławna podwodna świątynia w Get-warr-Garze. Zwykle jednak, za świątynie uznaje się miejsce pobłogosławione przez jego kapłana, najczęściej statek, źródełko, jeziorko czy zatokę.

Głowomeba
 
Bestiariusz Orchii
Głowomeba
Ghasta
glovomeba

Ostatnie głębokie cięcie i kolejne płaty mięsa rozchyliły się. Zmęczony długim wysiłkiem uczeń odłożył zabrudzoną brzytwę. Strużki czarnej posoki powoli spływały do prawie już pełnego kryształowego naczynia. Mistrz zbliżył migoczącą lampę .
- Trzymaj to i świeć - powiedział patrząc we wnętrze rozpłatanej istoty
Nieśpiesznie podgiął rękawy koszuli po czym wepchnął dłonie w trzewia truchła.
- Tu .. ma .. serce - cedził z dużym wysiłkiem wpychając ręce coraz głębiej.
- Co to za gatunek mistrzu?
Ale na odpowiedź musiał poczekać aż w srebrnej misie wylądowało wycięte serce stwora.
- Według wielkiej księgi bestii mistrza Ghasty to półdemon "Głowomeba", ale ... - mistrz zawiesił głos zastanawiając się przez chwilę czy zasiać zamęt w głowie ucznia - zakwalifikowanie tej poczwary do półdemonów jest tylko hipotezą. Księga nie zawiera mocnych dowodów na to że gatunek ten wywodzi się z esencji chaosu. Brak wpływu tego pierwiastka widoczny jest także w zachowaniu istoty - mistrz kontynuował mentorskim tonem - nie dość że czeka cierpliwie niczym pies na nieproszonych gości to jeszcze współpracuje ze swoimi pobratyńcami. Najciekawsze jest jednak to, że pozostaje po nim cały zwłok w tym wszystkie organy wewnętrzne inaczej niż u innych demonicznych stworów gdzie pozostaje tylko cienka powłoka ... - starzec zamilkł pogrążając się we własnych myślach.
- Więc co to jest mistrzu? - uczeń domagał się odpowiedzi tonem zdradzającym wielkie zainteresowanie.
- Nie wiem, może jakaś forma goriasha ale to tylko moje przypuszczenie . Ale dość już przypuszczeń , przynieś misę i nalej ciepłej wody, muszę umyć ręce bo cuchnie to przeokrutnie.
Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Przebudowa menu
Dyskusje o portalu
407 11 czegoj
22-09-2014 01:44
Świat KC low fantasy
Świat według Kryształów Czasu
66 4 wasut
21-09-2014 21:58
Krakow;]
Poszukuję ludzi do gry
42 2 wasut
21-09-2014 20:20
Powieść Artura - fluff
Nowości
8260 223 avnar
21-09-2014 20:15
OpenQuest
Mechanika w świecie Kryształów Czasu
803 27 Mrufon
21-09-2014 20:10
Tutaj możemy pisać co nam p...
Sfera Egzystencji Offtopowej
26599 334 Mrufon
21-09-2014 16:13
Czy rzeczywiście Polak potr...
Refleksje i debaty.
16689 432 Keth
20-09-2014 21:43
Asy z rękawa czyli jak zmie...
Refleksje i debaty.
1309 99 wasut
20-09-2014 21:24
FUN
Sfera Egzystencji Offtopowej
13207 117 Dingo
20-09-2014 20:22
No na dobry początek
Przedstaw się
24027 305 Araven
19-09-2014 15:20
Najnowsze video
Kryształy Czasu - Saga o Katanie. Trailer 5/10Kryształy Czasu - Sa...
Dodane przez czegoj w 14.09.2014
Odwiedzin: 88
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Saga o Katanie - Wywiad z autorem, część 3/3Saga o Katanie - Wyw...
Dodane przez czegoj w 10.09.2014
Odwiedzin: 110
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Kryształy Czasu - Saga o Katanie. Trailer 4/10Kryształy Czasu - Sa...
Dodane przez czegoj w 06.09.2014
Odwiedzin: 122
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Saga o Katanie - Wywiad z autorem, część 2/3Saga o Katanie - Wyw...
Dodane przez czegoj w 03.09.2014
Odwiedzin: 156
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
FusionTube - Najczęściej oglądane video
Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3edPrezentacja RPG: War...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 578
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Opowieści Barda - Piosenka o piwie.Opowieści Barda - Pi...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 429
Komentarze: 0
Średnia ocena:5
Baniak Baniaka #11: Czy zabijać Bohaterów Graczy?Baniak Baniaka #11: ...
Dodane przez czegoj w 21.05.2014
Odwiedzin: 394
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Zapowiedzi RPG na 2014Zapowiedzi RPG na 2014
Dodane przez czegoj w 05.06.2014
Odwiedzin: 287
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Statystyki FusionTube
Wszystkie filmy: 22
Wszystkie kategorie video: 6
Najnowsze video: Kryształy Czasu - Saga o Katanie. Trailer 5/10
Najczęściej oglądany film: Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3ed [578 Odwiedzin]
Zobacz video
Zapowiedzi RPG na 2014 Saga o Katanie - Wywiad z autorem część 2/3 Powieść: Kryształy Czasu - Saga o Katanie. 2/10 Opowieści Barda - Piosenka o piwie. Announcement trailer - Might & Magic Heroes VI Saga o Katanie - Wywiad z autorem część 1/3 Fatality w Mortal Kombat X Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3ed Mortal Kombat X - Raiden Reveal Trailer HD Historia gier w pigułce Karolina Czarnecka - Hera koka hasz LSD (35 PPA) Warhammer - Strona po stronie Kryształy Czasu - Saga o Katanie. Trailer 5/10 League of Legends (together) Kryształy Czasu i polakpotrafi.pl
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Czy zamierzasz wesprzeć projekt "Kryształy Czasu - Powrót Legendy" na portalu PolakPotrafi.pl?

Już to zrobiłem/zrobiłam.
Już to zrobiłem/zrobiłam.
13% [8 głosów]

Zrobię to wkrótce.
Zrobię to wkrótce.
21% [13 głosów]

Jest jeszcze dużo czasu, więc nie ma co się spieszyć.
Jest jeszcze dużo czasu, więc nie ma co się spieszyć.
2% [1 głos]

Przyłączę się, jeśli ocenię, że projekt ma szansę zebrać fundusze.
Przyłączę się, jeśli ocenię, że projekt ma szansę zebrać fundusze.
5% [3 głosów]

Czekam na więcej zapowiedzi nim podejmę decyzję.
Czekam na więcej zapowiedzi nim podejmę decyzję.
8% [5 głosów]

Nie, gdyż interesuje mnie podręcznik, a nie powieść.
Nie, gdyż interesuje mnie podręcznik, a nie powieść.
30% [19 głosów]

Nie, ponieważ projekt i tak nie zdoła zgromadzić funduszy.
Nie, ponieważ projekt i tak nie zdoła zgromadzić funduszy.
6% [4 głosów]

Wolę kupić pierwszy tom po przeczytaniu recenzji.
Wolę kupić pierwszy tom po przeczytaniu recenzji.
3% [2 głosów]

Kryształy Czasu to przeszłość, do której nie ma już po co wracać.
Kryształy Czasu to przeszłość, do której nie ma już po co wracać.
13% [8 głosów]

Ogółem głosów: 63
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 10.08.2014 11:39

Archiwum ankiet
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

mastug
22-09-2014 03:10
ghasta ładnie zrobiłeś szablony ŻO piwko

ghasta
22-09-2014 00:59
Cieszycie się - znaczy wgrali.

Keth
21-09-2014 23:41
Chili Chili Chili

czegoj
21-09-2014 23:36
Siatkarze dali czadu!!! Chili Chili Chili

MrCzui
21-09-2014 21:35
Nie akceptuję niczego innego niz generator postaci z forum. Muszę zagrać Półprkowskim księciem nekrofilem, Mój pierwszy roll. Z zawodu kupiec...

ghasta
21-09-2014 19:35
@Maćku - po co Ci karta - wygeneruj sobie postać generatorem :-)

Araven
21-09-2014 18:04
Maciej w downloadzie poszukaj na Forum.

wasut
21-09-2014 16:59
...poczekaj na "true KC" od Artura, a nie tam jakieś apokryfy Pfft ...

maciej
21-09-2014 15:45
czy ktoś ma link do dobrej jakości pdf KC na bazie MiM? Chodzi o coś w rodzaju rulebooka,może ktoś kiedyś zrobił zbiór materiałów i ulepił z tego "książkę"

ghasta
21-09-2014 10:43
Poprawiłem ten rysunek z newsa ze spotkaniem. Ja używam gilette i też jest ok.

Araven
21-09-2014 10:28
Skórka czegoj rządzi jak dla mnie.

ghasta
21-09-2014 10:22
Grin UPS Grin