25.04.2019 08:49:14
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Kłusownik
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Sesja KC online - Wy...
Czego akurat słuchacie?
KC - Szkwał cz. 3
Tutaj możemy pisać c...
Liczenie sukcesów w KC
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Oh! Noooo! ale ok, trz...
W takim razie od dzisi...
Nie możesz, bo zakpić ...
Czegoju, ja z Ciebie m...
Straszna strata. Adria...
Artykuły
Powracając do niecodzi...
Tak, w podobnej konwen...
Nie mam uwag do profes...
W mojej wizji KC funkc...
Bazylu, to Ty musisz t...
Galeria
Szkaradny mistrz wycho...
Dobry gość.
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Dodatkowe strony
Niestety zbieraliśmy w...
szacun za skany-czemu ...
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Najczęściej czytane arty
IK - tworzenie i roz... Czytano: 78,112
01. Wybór rasy i płci Czytano: 24,878
05. Czary - objaśnie... Czytano: 21,446
07. Kasta Niesklasyf... Czytano: 20,163
Legenda Kryształów C... Czytano: 19,924
Charakter Postaci Czytano: 18,899
Martwiaki Czytano: 18,040
Spis kamieni szlache... Czytano: 17,431
02. Kasta Żołnierska Czytano: 16,971
06. Kasta Czarodziejska Czytano: 16,290
Najczęściej czytane newsy
Kolejny podręcznik w wersji elektronicznej. 9,380
Reaminacja czy eutanazja? 8,278
Już jest!!! 7,660
Zbieramy na serwer na kolejny rok!!! 6,280
I po premierze 5,700
Grafiki Musiała 5,320
Kryształy Czasu - Rewolucja 4,582
Nowa odsłona Księgi Profesji! 4,375
Próbka tekstu powieści Artrura Szyndlera 4,215
PUCHAR OSTROGARSKI - I edycja 4,193
facebook
Witaj na stronie Kryształy Czasu - Najwiekszy portal o grze fabularnej rpg kryształy czasu.
PowitanieSesje PBFPortale społecznościoweSzukajka

Witamy na portalu, który powstał w oparciu o jeden z najstarszych polskich systemów RPG "Kryształy Czasu". Znajdziecie tu wszystko, co udało nam się zgromadzić na temat tego projektu przez wiele lat. Informacje jakie można tu znaleźć oparte są w głównej mierze na I edycji jaka ukazywała się na łamach pisma "Magia i Miecz", a także sporo autorskich materiałów tworzonych na bieżąco przez graczy i MG na potrzeby sesji. Mamy nadzieję, że portal stał się kompendium wiedzy o Kryształach Czasu. Można tu również znaleźć trochę materiałów do systemu RPG "Żelazne Królestwa" oraz dotrzeć do największej w sieci bazy kart - Warhammera Inwazji w wersji polskiej. Posiadamy również dużą bazę sesji PBF w różnych systemach.
Życzymy miłej lektury, a także liczymy na współtworzenie portalu!!!

Jesli mielibyście ochotę spróbować zagrać na naszym forum, to aktualnie trwające sesje znajdziesz tutaj.

Na początek warto przeczytać wstępniaka.

A potem już tylko wystarczy znaleźć info o aktualnie trwających rekrutacjach.

Przy okazji przejrzyjcie CV (naszego chyba najbardziej aktualizującego swoje poczynania w grach portalowych) gracza. Jego wysokość Deliad i wszystkie jego wcielenia

Warto też poznać naszą galerię chwały, czyli najpopularniejsze postacie PBF, stworzone przez graczy.

Jeśli chciałbyś nas znaleźć natychmiast, oto nasze propozycje.

Kanał Youtuba prowadzony przez Bazyla, z sesjami live naszych portalowiczów. 
Fanpage naszego portalu prowadzony przez czegoja.
Grupa na Facebooku prowadzona przez Bazyla.
Kanał otwarty na Discordzie.

Jeśli czegoś konkretnego szukasz na stronie, a mimo usilnych prób nie udaje się tego odnaleźć, skorzystaj z naszej szukajki, jesli dotychczas tego nie uczyniłeś.

Szukajka

Planowana przerwa techniczna

Przerwa techniczna rozpocznie się najpewniej pod koniec tygodnia (czwartek-piątek) i nie powinna trwać dłużej niż do końca majówki. Przypominamy o aktualizacji swoich e-maili na stronie, bo będzie to wygodniejszy sposób na odzyskanie swojego hasła do strony i forum (zostanie ono automatycznie zmienione na losowy ciąg znaków). Prosimy o zakończenie bieżących spraw, które wymagają zakończenia i o wyrozumiałość jeśli chodzi o długość przerwy. 

Zmarł Adrian "Borejko" Kuc
 
ZMARŁ ADRIAN "BOREJKO" KUC
Beamhit

11 marca zmarł Adriano "Borejko" Kuc, miał 45 lat. 30 marca został pochowany w Polsce. Był graczem i MG, obserwował jak rozwijało się hobby w Polsce od samego początku, na długo przed pojawieniem się pierwszego numeru Magia i Miecz. Bloger oraz badacz historii RPG. Osoba swego czasu bardzo znana. To u niego na blogu pierwszy raz usłyszałem o Armiach Apokalipsy, kiedy przeprowadził wywiad z autorami gry. Był też newsmanem, publikował swego czasu bardzo dużo erpegowych newsów na platformie G+, które to z miłą chęcią pożerałem. Erpegowe Piekiełko to rozwinięcie tamtego pomysłu. Nie zawsze było nam po drodze, ale to już przeszłość, pewien etap, który się zakończył. Spoczywaj w pokoju. /Beamhit

Kilka dodatkowych słów od adminów portalu. Jak słusznie zauważył Czegoj, Borejko był zawsze życzliwy naszym poczynaniom i pomagał promować portal na łamach swojego bloga. Za to jesteśmy mu dozgonnie wdzięczni!

 
10 lat minęło jak jeden dzień...

Dużo czasu upłynęło od otwarcia tego portalu, ale przyszedł wreszcie czas na zmiany. Ja osobiście żegnam się z jedną posadą – skarbnika portalu. Rozliczyłem się ostatecznie za serwer z Ravenem, a ostatnie grosiki zamierzam wydać na wysłanie do Was gadżetów z okazji 10-lecia istnienia portalu. Także każda osoba, która przez ten okres przynajmniej raz wsparła nas jakimś datkiem, ma prawo te artefaktyczne gadżety otrzymać, są to: zajebisty notes (żebyście mogli wpisywać w niego, wszystkie poronione pomysły dotyczące Kryształów Czasu), długopis z nakładką do smartfona (żebyście w nocy, na zimnie, nie zdejmując rękawiczek, mogli oglądać nasz portal na swoim telefonie) oraz ołówek z gumką (przeznaczony specjalnie do wypełniania kart w systemie Kryształy Czasu). Lista osób uprawnionych to otrzymania tych wysokopoziomowych, artefaktycznych, po trzykroć zakazanych, antycznych gadżetów znajdzie się na końcu newsa, wraz ze zdjęciami tych przedmiotów. Także każda osoba, która odnajdzie się na tej liście proszona jest o wysłanie do mnie PW z adresem do wysyłki. Będę wysyłał listem zwykłym przez Pocztę Polską (w razie innych potrzeb, proszę wspomnieć o tym w wiadomości). 

Ze swojej strony pragnę jeszcze raz podziękować, wszystkim Tym, którzy nas wspierali. Nie wiem, czy znajdę się w nowym projekcie i nie wiem czy będę miał siłę, żeby chcieć w nim uczestniczyć, ale jeśli mogę prosić o coś, to dajcie wsparcie Bazylowi i w razie potrzeby, również Jego wesprzyjcie groszem, żeby chłopak nie musiał sam ponosić kosztów zabawy w KC. Serwer opłacony jest do czerwca. Także spokojnie przygotowujemy się do opuszczenia tej starej, wysłużonej szebeki i przesiadki na łódź motorową.

Z pozdrowieniami
Wasz Ulubiony Administrator - czegoj

czytaj więcej

Zmiany portalowe

Być może nie wszyscy to zauważyli, ale w ostatnim czasie na portalu nastąpiły drobne zmiany, a niebawem jak wspomniał czegoj będą kolejne. Od jakiegoś czasu w gronie założycielskim, czyli czegoj, Raven i ja prowadzimy burzliwe rozmowy związane z sensem istnienia, rozwojem, wizualizacją i wieloma innymi aspektami związanymi z portalem. Pierwszą nowinkę już zauważyliście, czyli logo jakie się pojawiło z okazji 10-lecia portalu. Odbiór jest pozytywny i mamy nadzieję, że kolejne nasze decyzje również spotkają się z entuzjazmem, a przede wszystkim ze zrozumieniem.

Z uwagi na czynniki od nas nie do końca zależne portal zostanie przekazany pod główne zarządzanie jednej osobie, którą będzie BAZYL. Wierzę też, że niedługo potem przedstawi również strategię działań związanych z portalem, o których po trosze napiszę.

Przede wszystkim sprawa na która na pewno wszyscy czekają z niecierpliwością, czyli przeniesienie go na coś zdecydowanie nowocześniejszego i bardziej funkcjonalnego. Tak wiem, podchodziliśmy do tego „jak pies do jeża”, ale inne czynniki zmobilizowały nas do tego by w końcu podejść do tematu na poważnie i wziąć się za to w pełni profesjonalnie. Jedyna rzecz jaka w tym przypadku nastręcza kłopotów to przeniesienie forum w 100 procentach jego zawartości bez utraty danych. Jednakże liczymy na Waszą wyrozumiałość w tym wypadku, jeśli coś nie do końca się uda.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące powyższego newsa to śmiało piszcie. Postaramy się odpowiedzieć na każde.

Wasz najmniej ulubiony administrator - Venar

Kłusownik
 
sok_logo
KłuSOWNIK
BAZYL

 

 

W związku ze zbliżającymi się zmianami na portalu, postanowiłem na moment wrócić do korzeni. Pragnę Wam przedstawić profesję kłusownika stworzoną przez Bazyla. Ci, którzy śledzą pracę tego użytkownika znają ją doskonalę. Ci, którzy oglądają nas na youtubie, znają też postać Hołda, którą mam okazję odgrywać. Na początku miał być to ork Barbarzyńca-Kłusownik, ale prowadzona kampania to zweryfikowała i można powiedzieć, iż jest to Kłusownik-Barbarzyńca. Także profesja nie jest nowa, ale na tym portalu prezentowana po raz pierwszy. Gorąca prośba o weryfikację przedstawionego materiału i pozostawienie uwag w komentarzach pod tekstem. Sam też zamierzam zabrać głos w dyskusji, bo mam kilka uwag, ale nie chcąc narzucać tematu poczekam na głosy innych.

Także już bez zbędnych ceregieli, obejrzyjcie tę profesję i dajcie znać co o niej sądzicie.

KŁUSOWNIK

Pozdrawiam – Wasz Ulubiony Administrator – czegoj

P.S. Dla tych, którzy chcieliby obejrzeć portalowców w akcji na żywo podczas sesji, polecam naszą najnowszą sesję. Tym razem w świecie Warhammera.

Oficjalne logo portalu

Tak, tak po 10 latach istnienia portalu mamy swoje oficjalne logo i nie zawahamy się go użyć. Jakbyście chcieli skrytykować lub pochwalić to nie krępujcie się.


X-GROM by czegoj

Szanowni Czytelnicy,

z nieskrywaną przyjemnością informuję, że doczekaliśmy się – PDF do systemu X-GROM zaczyna dziś swoje życie w sieci.

Link do ściągnięcia - tutaj

Dla niewtajemniczonych koncept systemu - tutaj.

Dla chętnych link do grupy na fb (poniżej), która bardzo mocno mi pomagała i wspierała. Są tam również Tacy, którzy stworzyli obszerne fragmenty tego pdfa – za co bardzo dziękuję. Równie gorąco dziękuję Bazylowi za dopracowanie tego pliku.

Grupa na fb - tutaj

Jedno ogłoszenie parafialne

Cały czas trwa głosowanie, jaką kolejną mapę ma narysować kartograf

Link do głosowania – tutaj 

Więcej o całym projekcie – tutaj

P.S. Przypominam, że 11 listopada portal obchodzi 10-lecie. Ode mnie żadnych fajerwerków nie należy spodziewać się, jednak jeśli ktoś ma COŚ, co mogłoby pomóc uhonorować tę rocznicę zapraszam do podzielenie się.

Łączę pozdrowienia – Wasz Ulubiony Administrator – czegoj

Ostatnio poruszane tematy
  Temat Wyświetleń Odpowiedzi Ostatni post
Sesja KC online - Wyspa Mew
Nasze sesje
8238 32 BAZYL
19-04-2019 21:25
Czego akurat słuchacie?
Sfera Egzystencji Offtopowej
46139 215 8art
09-04-2019 23:33
KC - Szkwał cz. 3
Nasze sesje
9629 129 ghasta
03-04-2019 23:02
Tutaj możemy pisać co nam p...
Sfera Egzystencji Offtopowej
94232 482 Suriel
01-04-2019 15:19
Liczenie sukcesów w KC
Mechanika w świecie Kryształów Czasu
676 13 BAZYL
31-03-2019 09:54
Karty czarów - KC
Bestiariusz
539 6 Nanatar
26-03-2019 15:50
Pytania do Sigila jak twórc...
Dyskusje o systemie
2472 13 Sigil
26-03-2019 13:08
Ciekawe filmy
Sfera Egzystencji Offtopowej
30379 128 Suriel
24-03-2019 19:20
Aplikacje do KC
Projekty
1544 13 mastug
21-03-2019 13:46
Gry komputerowe
Sfera Egzystencji Offtopowej
57505 237 ghasta
24-02-2019 13:53
Aktualnie online
Statystyka
Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 0 » Ostatnie 30 dni: 0
Gości online:Użytkowników online: 0
Witamy naszego najnowszego Użytkownika - Esseral
Wszystkich Użytkowników: 578
Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 4
Araven , Nanatar , Suriel , deliad
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin
Najnowsze video
Sesja RPG #25 - Kryształy Czasu: Skutki polowaniaSesja RPG #25 - Krys...
Dodane przez czegoj w 05.04.2019
Odwiedzin: 44
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
WFRP: Ścieżki Potępionych #5: Leśne sanktuariumWFRP: Ścieżki Potępi...
Dodane przez czegoj w 30.03.2019
Odwiedzin: 45
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Sesja RPG #24 - Kryształy Czasu: Nowy jarl i próbaSesja RPG #24 - Krys...
Dodane przez czegoj w 22.03.2019
Odwiedzin: 111
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
WFRP: Ścieżki Potępionych #4: Skaveni - pierwsze sWFRP: Ścieżki Potępi...
Dodane przez czegoj w 15.03.2019
Odwiedzin: 87
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
FusionTube - Najczęściej oglądane video
Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3edPrezentacja RPG: War...
Dodane przez czegoj w 29.03.2014
Odwiedzin: 6279
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Zapowiedzi RPG na 2014Zapowiedzi RPG na 2014
Dodane przez czegoj w 05.06.2014
Odwiedzin: 6028
Komentarze: 0
Średnia ocena:0
Elder Scrolls Online TrailersElder Scrolls Online...
Dodane przez Keth w 29.10.2014
Odwiedzin: 5957
Komentarze: 5
Średnia ocena:5
Powieść: Kryształy Czasu - Saga o Katanie. 2/10Powieść: Kryształy C...
Dodane przez czegoj w 22.08.2014
Odwiedzin: 5068
Komentarze: 0
Średnia ocena:3
Statystyki FusionTube
Wszystkie filmy: 69
Wszystkie kategorie video: 8
Najnowsze video: Sesja RPG #25 - Kryształy Czasu: Skutki polowania
Najczęściej oglądany film: Prezentacja RPG: Warhammer Fantasy Role Play 3ed [6279 Odwiedzin]
Zobacz video
WFRP: Ścieżki Potępionych #5: Leśne sanktuarium Sesja RPG #7 - Kryształy Czasu: Powrót ze zniszczo Sesja RPG #24 - Kryształy Czasu: Nowy jarl i próba Sesja RPG #25 - Kryształy Czasu: Skutki polowania Sesja RPG #18 - Kryształy Czasu: Północny obóz Kryształy Czasu - Saga o Katanie. Trailer 7/10 Sesja RPG #16 - Kryształy Czasu: Nieudana zasadzka Sesja RPG #22 - Kryształy Czasu: Buran Sprawy rodzinne - rozdział 5 Sesja RPG #15 - Kryształy Czasu: Zabawa z dawna oc Sesja RPG #4 - Kryształy Czasu: Zdrada goblinów Sesja RPG #23 - Kryształy Czasu: Polowanie na grub Baniak Baniaka #11: Czy zabijać Bohaterów Graczy? Sesja RPG #5 - Kryształy Czasu: Grupa do zadań spe Sesja RPG #2 - Kryształy Czasu: Zaginiony transpor
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suriel
24-04-2019 22:39
Wiem że się da nagrywać, ale to nie to samo. Ale nie ukrywam, że spróbował bym.

Suriel
24-04-2019 22:38
Generalnie ostanio wolę pbfy bo coś po nich zawsze zostaje. Jakościowo są dużo lepiej wypracowane. Można wrócić za parę lat, przeczytać, powspominać, pośmiać się. A sesja live jest jak płatek śniegu,

Suriel
24-04-2019 22:34
Ale kupiłem nowy router i będę podpisywał umowę z dostawcą sieci na nowy czasookres, dużo lepiej nie będę miał ale mam lepszą pozycję do negocjacji, więc coś wywalczę na pewno.

Suriel
24-04-2019 22:32
Jetsem na dicordzie ale po pierwsze primo, czasu mało. Po drugie primo na tygodniu co najmniej jest to trudne zadanie. I po trzecie najważniejsze primo, technicznie u mnie są problemy...

Oggy
24-04-2019 22:14
Ciągnie Cię Suriel do grania? Zapisz się na discord, też mógłbym kogos przygarnąć na sesję...

Suriel
24-04-2019 21:52
A o której w sobote? I co znaczy pojedyncza sesja, jednostrzałówka czy dla jednej osoby?

BAZYL
24-04-2019 17:38
Jeśli jest ktoś chętny na pojedynczą sesję KC online w sobotę, zapraszam na discorda: https://discord.g.
..

8art
23-04-2019 22:58
Zapomnailem o pytaniu Problema

Nanatar
23-04-2019 22:44
Lenu chip załapał, może wystarczy, choć dopiero teraz po wpisie przeczytałem przestrogę.

Keth
23-04-2019 22:20
Na razie odpowiedziałem na pytanie, czemu przyszliśmy do niego osobiście. Po smolucha.

Suriel
23-04-2019 22:07
Nie zapomnijcie o pytaniu zadanym przez Problema, było by niegrzecznie go olac Wink

Keth
23-04-2019 21:52
Dobra, dałem wpis do Warsaw, a teraz idę się wytrzeć! Shock

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[8125]
czegoj[5585]
dretch[4239]
8art[3684]
koszal[3411]

Ostatnia aktualizacja
deliad
Sigil
8art
Oggy
czegoj

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką