25.04.2019 08:56:09
Nawigacja
ŻELAZNE KRÓLESTWA
Wstępniak
Podręczniki, zasady oraz recenzje
Opis świata
Historie kolejnych nacji
Bestiariusz
Manual botmistrza
Skrypty generalskie
Przewodnik obieżyświata
Akta Gavina Kyle
Scenariusze
Opowiadania
Forum Żelaznych Królestw
Dział PBF
Zanim Zaczniesz
Otwarte Sesje PBF
Wirtualne Elizjum
w świecie Wampira
TYLKO ZALOGOWANI

DrecarE: Wirtualny Podręcznik
Geografia DrecarE
Wymiar Czasowy
Rasy DrecarE
Kultura Istot
Tworzenie Postaci
Mechanika Gry
Magia
Technologia
Bestiariusz
Ostatnie artykuły
Kłusownik
Konkurs Złote Prosię...
Zakon Zmierzchu i Świtu
Krasnoludzka Gildia ...
Utopce
Akademia Złotych Żon
Zjadacze Ciał
X-GROM - Szałaputy
Religia Środka
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Sesja KC online - Wy...
Czego akurat słuchacie?
KC - Szkwał cz. 3
Tutaj możemy pisać c...
Liczenie sukcesów w KC
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie komentarze
Newsy
Oh! Noooo! ale ok, trz...
W takim razie od dzisi...
Nie możesz, bo zakpić ...
Czegoju, ja z Ciebie m...
Straszna strata. Adria...
Artykuły
Powracając do niecodzi...
Tak, w podobnej konwen...
Nie mam uwag do profes...
W mojej wizji KC funkc...
Bazylu, to Ty musisz t...
Galeria
Szkaradny mistrz wycho...
Dobry gość.
Zgadzam się z Nantarem...
Uważam że pełny opis c...
Ikonki zastępujące np....
Dodatkowe strony
Niestety zbieraliśmy w...
szacun za skany-czemu ...
Hmm chyba część błędów...
Paragraf 82 brak linka...
Te które wyłapałem, że...
Najczęściej czytane arty
IK - tworzenie i roz... Czytano: 78,114
01. Wybór rasy i płci Czytano: 24,879
05. Czary - objaśnie... Czytano: 21,448
07. Kasta Niesklasyf... Czytano: 20,164
Legenda Kryształów C... Czytano: 19,925
Charakter Postaci Czytano: 18,901
Martwiaki Czytano: 18,041
Spis kamieni szlache... Czytano: 17,432
02. Kasta Żołnierska Czytano: 16,972
06. Kasta Czarodziejska Czytano: 16,291
Najczęściej czytane newsy
Kolejny podręcznik w wersji elektronicznej. 9,381
Reaminacja czy eutanazja? 8,278
Już jest!!! 7,660
Zbieramy na serwer na kolejny rok!!! 6,280
I po premierze 5,700
Grafiki Musiała 5,320
Kryształy Czasu - Rewolucja 4,582
Nowa odsłona Księgi Profesji! 4,375
Próbka tekstu powieści Artrura Szyndlera 4,215
PUCHAR OSTROGARSKI - I edycja 4,193
facebook
Nawigacja
Artykuły » BRACTWA WYSTEPUJĄCE W ŚWIECIE KC » Bractwo Klingi Duszy
Bractwo Klingi Duszy
Materiał został nadesłany przez użytkownika naszego portalu.
Po opublikowaniu treści artykułu w KC-towcu kolorem sygnalizuję zmiany, jakie poczyniono w stosunku do pierwotnego tekstu.

B R A C T W O    K L I N G I    D U S Z Y


„(...) zaś w zmurszałym labiryncie trwa wieża ze światła. Głęboko w czeluściach wnętrzności tej bezimiennej anomalii skryta jest rzecz najbardziej pożądana... Uwięziona nadzieja... Nieśmiertelne świadectwo pradawnego proroctwa... Boska Klinga Duszy.”
Z księgi proroctw 12:4


Od niepamiętnych czasów Bractwo Klingi Duszy służy świątyniom Katana, pozostając zawsze w cieniu i wyrzekając się sławy, a przede wszystkim rozgłosu. Ci święci wojownicy bez cienia strachu podejmują się nawet najbardziej niebezpiecznych misji by przysłużyć się świątyni, której służą, swym mieczem i słowem szerzą wiarę, bronią świątyń przed najeźdźcami, a najlepsi z nich stanowią straż przyboczną najwyższych kapłanów.

Bractwo powołane zostało dla jednego celu; odnalezienia relikwii o nazwie Boska Klinga Duszy –wykutego w kuźni Tytanów miecza z białego adamandytu z domieszką czystego, pierwotnego i nieskażonego potencjału magicznego, którego dzierżył niegdyś sam Katan podczas swojej drogi na panteon.

Od tamtej pory członkowie bractwa przeszukują cały Orkus, jednocześnie jednak sumiennie wypełniając inne obowiązki związane z ochroną i poszerzaniem wpływów świątyni, której służą. Zawsze jednak podają się za zwykłych wojowników bądź kapłanów dbając o to by istnienie bractwa pozostało tajemnicą.

Bracia Klingi Duszy...


„Naszym losem kierują miecze, którym służymy. Każdy z nich związany jest z duszą tego, kto go dzierży...”


Członkowie Bractwa Klingi Duszy to wojownicy – kapłani. Zobowiązani są oni do świadczenia swoich usług każdemu kapłanowi Katana o wyższej randze niż ich własna (liczy się poziom profesji kapłana). Bratem Klingi Duszy może być człowiek, półelf, bądź półork, ork oraz uruk-hai o charakterze Praworządny Neutralny, Praworządny Zły. W wyjątkowych sytuacjach Neutralny Zły.

Jako, że członkowie bractwa są przede wszystkim wojownikami, ich awans na kolejny poziom kapłana jest dwukrotnie wolniejszy niż awans na poziomy w profesji wojownika. W praktyce oznacza to, że maksymalny poziom kapłana wynosi połowę aktualnej wartości poziomu wojownika, czyli przykładowo wojownik na poziomie 6 może być najwyżej kapłanem na poziomie 3 (i przy okazji podlega wszystkim kapłanom powyżej 3 poziomu, o ile i oczywiście zdają sobie sprawę z prawdziwej profesji brata).

Jako, że Bracia Klingi Duszy nie ujawniają zazwyczaj swojej prawdziwej tożsamości, ich jedynym znakiem rozpoznawczym jest Klinga Duszy, którą posiada każdy z Braci. Dla osób, które nie mają wiedzy czym jest owy miecz, jest on zwyczajnym mieczem typowym. Jego cechy są niemożliwe do wykrycia poprzez zwyczajne wykrycie magii lub identyfikację. Rozpoznać tę broń może wyłącznie kapłan, jeśli zastosuje zdolność podstawy religioznawstwa i wyjdą mu wszystkie testy. Rozpoznaje go jako relikwię poświęconą Katanowi. Można próbować również wykryć właściwości tej broni przy użyciu zdolności analiza magii. Jednak, żeby tego dokonać trzeba być przekonanym, iż jest to ten miecz (udany rzut na wiarę). W innym przypadku zdolnośc ta się nie powiedzie.

Zostać Bratem Klingi Duszy można jedynie, gdy jeden z Braci czując, że zbliża się jego koniec postanowi wyznaczy Cię na swojego następcę i wysłać na nauki do świątyni (więc odbywa się to zazwyczaj z ojca na syna). Ewentualnie istnieje możliwość zostania przyjętym do Bractwa za wyjątkowe zasługi wobec świątyni. Żeby zostać  pełnoprawnym członkiem bractwa należy otrzymać również błogosławieństwo samego Katana, które objawia się tym, iż zwyczajny miecz nabiera właściwości, o których mowa poniżej. Zwyczajowo odbywa się to w ten sposób, że kapłani Katana tworzą krąg witalności, w którym znajduje się również pretendent do wstąpienia w szeregi bractwa. Rzucają czar inicjujący nadanie cech błogosławieństwa i poświęcenia broni (koszt 1000 PM). W rytuale musi brać przynajmniej 10 kapłanów (razem z osobą zainteresowaną) i oczywiście musi wyjść rzut na wiarę i zauważenie najważniejszemu z nich, żeby próba powiodła się. Jeśli powiedzie się - miecz nabiera właściwości klingi duszy poświęconej osobie, w której intencji został odbyty rytuał. Wszyscy kapłani otrzymują obrażenia wynikające z użycia zdolności – Tworzenie kręgu witalności. Oczywiście jeśli się nie powiedzie (nieudany rzut na wiarę lub zauważenie), kapłani również ponoszą skutki użycia zdolności. Kolejną próbę można podjąć po poniesieniu się osoby zainteresowanej na kolejny poziom kapłana.

Klinga duszy...


„Ten miecz połączony jest z moim ciałem i moją duszą. Posłuszny jest mojej woli... I niczyjej innej.”


Klinga duszy to miecz wykuty i pobłogosławiony specjalnie dla Brata Klingi Duszy, i nikt inny, prócz niego, nie jest w stanie go używać. Próba użycia tego miecza przez kogoś innego niż brat, dla którego została ona wykuta kończy się klątwą boską. Poza tym klinga duszy w niepowołanych rękach zachowuje się jak zwyczajny miecz.

Wraz z awansem na kolejny poziom kapłana dusza brata zrasta się coraz bardziej z duszą miecza, przez co Klinga Duszy zyskuje nowe właściwości:

Poziom Kapłana Specjalne właściwości Klingi Duszy
1 Klinga nigdy nie zrani używającego, chyba, że sam tego będzie chciał.
2 Wiara używającego wzrasta o 15 pkt. + 3 / poziom kapłana (tylko jeśli osoba modląca się posiada ją przy sobie)
3 Zauważenie używającego wzrasta o 5 pkt. + 1 / poziom kapłana (tylko jeśli osoba modląca się posiada ją przy sobie)
4 Wszystkie doznane uszkodzenia broni regenerują się po jednej godzinie od zakończenia walki. W momencie zniszczenia broni, która ma dziesięciokrotnie większą wytrzymałość, należy na okres k10 dni jej części złożyć w świątyni, gdzie moc poświęconej ziemi ją naprawi.
5 Broń po wyłuskaniu lub wypadnięciu natychmiast sama wraca do ręki właściciela (1 segment) na zasadzie teleportacji (chyba że osoba jest nieprzytomna lub nie życzy sobie tego)
6 Było: Wiara używającego wzrasta o 30 pkt. + 5 / poziom kapłana (tylko jeśli osoba modląca się posiada ją przy sobie)
Jest: Wzrasta trafienie +40 pkt. (tylko jeśli włada się tym mieczem)
7 Było: Zauważenie używającego wzrasta o 15 pkt. + 3 / poziom kapłana (tylko jeśli osoba modląca się posiada ją przy sobie)
Jest: Wzrasta obrona +20 pkt (tylko jeśli włada się tym mieczem)
8 Było: Dwukrotnie większa szansa na trafienie krytyczne w przeciwnika (tylko pozytywne)
Jest: Wzrastają obrażenia +80 pkt. oraz opóźnienie miecza zmniejsza się o 1 sg. (tylko jeśli włada się tym mieczem)
9 Było: Trafienie + 35, Obrażenia + 40, Obrona + 20 (jeśli włada się tym mieczem)
Jest: Dwukrotnie większa szansa na trafienie krytyczne w przeciwnika (tylko pozytywne)
10 Po udanej modlitwie (% rzut na WI) i zauważeniu przez boga (% rzut na ZW) broń można rozstrzępić na dwa bliźniacze ostrza. Sprawdza się to rzutem na 1/2 SF (nieudany oznacza za małą siłę do przełamania czaru wiążącego i może być powtórzony dopiero na drugi dzień - można próbować raz dziennie). Po rozstrzępieniu bronie są traktowane jako jednoręczne, a używać ich można dzięki "boskiej oburęczności", którą nabywa się automatycznie po rozstrzępieniu. Stan ten utrzymuje się przez 10 rund i może za każdym razem być przedłużony na kolejne 10, jeżeli walka trwa i powtórnie powiodą się wszystkie testy. Na poświęconej Katanowi ziemi Zauważenie mnoży się razy dwa.


Jako, że największa moc Katana objawia się w trzecim miesiącu (KOSAR-RAN), Klinga Duszy w tych miesiącach ma większą moc, więc Brat jej używający może użyć jej specjalnych zdolności, tak jak by poziom jego profesji kapłańskiej był o jeden wyższy niż w rzeczywistości. Oczywiście w momencie stworzenia tej broni nabiera ona cech adekwatnych do poziomu osoby zainteresowanej.

Hierarchia...

W Bractwie Klingi Duszy nie obowiązuje żadna hierarchia, poza hierarchią kapłańską. Głównym zwierzchnikiem Bractwa jest zatem główny kapłan Katana.

Bractwo nie posiada też żadnej siedziby, chociaż Bracia zawsze mogą znaleźć schronienie i wszelką pomoc we wszystkich świątyniach Katana. Swoje doświadczenie w walce zdobywają podróżując po świecie w poszukiwaniu Boskiej Klingi Duszy; jako, że z uwagi na tajny charakter Bractwa, podróżują incognito jako zwykli żołnierze najemni, biorą udział w licznych kampaniach wojennych zwiększając tym samym swój kunszt wojskowy, oraz umacniając własną wiarę. Mają oni jednak obowiązek pomóc każdemu napotkanemu kapłanowi Katana, o wyższej niż oni randze, o ile ten poprosi o ich pomoc. Natomiast będąc w  świątyni Katana zobowiązani są wejść i sprawdzić czy nie ma tam dla nich zadania.

Pomysłodawcą i twórcą głównego tekstu był niejaki (niektórym dobrze znany) Piotr Wróblewski. Ja odświeżyłem go bo kilku latach i dodałem kilka własnych pomysłów.

Komentarze
#31 | Hauerine dnia 23.10.2009 15:26:56
Znaczy, bóg widzi daje przyzwolenie, ale wyliczany z tego będziesz sam.

ale fakt udanego rzutu na ZW oznacza przyzwolenie, jak zauwazyłeś.

Dla mnie najlepszym przykładem jest ulubieniec bogów.
Jest doskonałym przykąłdem przychylnośc bogów = wysokie ZW.
Wysokie ZW oznacza przychylność bogów.

I tu najlepszym przykładem jest Katan. Jest bogiem złych praw. Co jest pojęciem bardzo śliskim, bo nie bardzo da się zdefiniować. Znaczy się może dać Ci przyzwolenie na robienie cudów we własnym imieniu, ale zrób coś co mu się nie spodoba to zobaczysz co oznacza złe bóstwo.
Członkowie Bractwa wykonują misje dla światyni Katana, cóż w tym niewłasciwego (co moze nie spodobac się katanowi), ze przeszkody zmiotą przemianami?
#32 | czegoj dnia 23.10.2009 16:01:55
Członkowie Bractwa wykonują misje dla światyni Katana, cóż w tym niewłasciwego (co moze nie spodobac się katanowi), ze przeszkody zmiotą przemianami?

Jeśli zmiotą przemianami w Jego imieniu to wszystko gra. Jeśli we własnym to już nie bardzo. Są Jego cząstką więc to mogą zrobić, gorzej jeśli cząstka zaczyna przybierać większe rozmiary. Idąc Twoim tokiem rozumowania, chciałbyś możliwości brata klingi duszy wykorzystać do maksimum, a mądry MG pozwoliłby Ci w granicach rozsądku. Nie jest to brak elastyczności tylko zwyczajnie ten typ tak ma. Gracz chce wykorzystać do maksimum, a MG musi zrobić tak żeby korzystał w granicach rozsądku.
#33 | el Silvaran dnia 28.10.2009 01:40:31
Podzielam zdanie Hauerine-żelazną konsekwencją takiego rozwiązania będą hordy półbogów(trójprofesyjnych!!!) o wykręconym zauważeniu,a jeżeli istnieje coś bardziej pakernego to znaczy,że Chuck Norris przybył na Orchię.
Gracze naprawdę potrafią korzystać z wszelkich furtek pozwalających się dopakować,to już taki typ bestii.Kto ich widział,ten wie.
#34 | venar dnia 28.10.2009 09:31:02
A ja nadal twierdzę, że droga do półboga jest bardzo daleka
#35 | Hauerine dnia 28.10.2009 16:14:01
A ja nadal twierdzę, że droga do półboga jest bardzo daleka

Dla zwykłego wyznawcy Katana, owszem jest daleka. Po pierwsze wymaga uzyskania cechy promującej i to akurat tej jednej z kilku mozliwych. Czyli wypadałoby wydać 1000 gp na ceremonię. Troche drogo, zwazywszy, ze wielu wojowników nie stać nawet na zbroje za 1/10 tej sumy (Braci Superklingi raczej na to stać, bo juz same koszty wstapienia do bractwa pokazuja, ze należa raczej go grupy o wysokich dochodach) Po drugie ceremonia musi sie udać. Do tego trzeba troche zauważenia. Najwieksze szanse mają klerycy, dla reszty to może byc wyrzucanie pieniedzy w świątynię. Dla braci Klingi udana ceremonia to Pikus, przy ich premiach do WI i ZW. Praktycznie przy 7 POZ kapłana ma tę cechę pewną.
Ale sama cecha nie oznacza, ze ktoś jest półbogiem. W zalezności od wersji ma 1 szansę w zyciu lub 1 szansę na / 50 WI na to by po udanej modlitwie w chwili zagrożenia dla wiary nabyc profesje półboga. Bracia Klingowcy włóczać się od światyni do swiatyni i pytajac o "misje" raczej szybko znajda stosowne okoliczności do modlitwy. Przy ich wzmocnionych klinga WI i ZW po wsparciu "ceremonią w imię potegi Katana" mają praktycznie 100% na anbycie profesji półboga. I to nie byle jakiego, bo takiego z ponad 50 ZW.
#36 | venar dnia 28.10.2009 16:25:40
Wszystko się zgadza, ale ja dążę do tego że z racji dużej ilości PD-ków potrzebnych do uzyskania tej profesji jest to trudne. Przy 7 POZ kapłana potrzebny nam 14 POZ wojownika. Cała reszta przy bonusach z klingi jak najbardziej ułatwia to. Poza tym nie zapominajmy o jednym. Tzw. - ilość miejsc ograniczona Wink
#37 | czegoj dnia 28.10.2009 19:44:26
Na potrzeby KC-towca i po wsłuchaniu się w głos użytkowników zaszły zmiany w cechach klingi Duszy. 6 i 7 cecha wypadły zupełnie. Cecha 9 podzieliła się na 3 cechy w różnych proporcjach. Dzięki temu Bracia są rzadziej zauważalni, a w zamian dostali silniejsze cechy bojowe miecza. Mam nadzieję, że ta modyfikacja spowoduje, iż braci staną się mniej półboscy a bardziej wojowniczy Grin Bractwo otworzyło się na orków i Uruków. Jeśli Klinga z KC-towca będzie się bardziej podobać tutaj też zostaną wprowadzone modyfikacje.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Świetne! Świetne! 25% [1 głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [2 głosy]
Dobre Dobre 25% [1 głos]
Średnie Średnie 0% [0 głosów]
Słabe Słabe 0% [0 głosów]
Popularne Artykuły
  Artykuł Czytań Dodany przez
» IK - tworzenie i rozwój postaci
On: ŻELAZNE KRÓLESTWA
78114 Beamhit
26.01.2013 16:19
» 01. Wybór rasy i płci
On: TWORZENIE POSTACI
24879 leobardis
11.11.2008 15:43
» 05. Czary - objaśnienia i możliwości rzucania oraz spis czarów
On: MAGIA
21448 czegoj
25.11.2008 12:56
» 07. Kasta Niesklasyfikowana
On: PROFESJE
20164 leobardis
11.11.2008 18:26
» Legenda Kryształów Czasu
On: LEGENDA KRYSZTAŁÓW CZASU
19925 leobardis
11.12.2008 15:30
» Charakter Postaci
On: TWORZENIE POSTACI
18901 venar
16.02.2009 14:27
» Martwiaki
On: BESTIARIUSZ
18041 venar
30.04.2009 11:58
» Spis kamieni szlachetnych
On: DODATKI
17432 arikar
01.03.2009 16:48
» 02. Kasta Żołnierska
On: PROFESJE
16972 leobardis
11.11.2008 18:01
» 06. Kasta Czarodziejska
On: PROFESJE
16291 leobardis
11.11.2008 18:22
» OPIS RASY - HOBBICI
On: TWORZENIE POSTACI
15785 czegoj
27.01.2009 11:04
» Bractwo Klingi Duszy
On: BRACTWA WYSTEPUJĄCE W ŚWIECIE KC
15551 czegoj
28.04.2009 15:18
» Dendroid
On: BESTIARIUSZ
15252 ghasta
30.07.2011 10:22
» Kompendium Wiary
On: RELIGIA
15223 avnar
22.06.2009 15:08
» 04. Kasta Złodziejska
On: PROFESJE
15057 leobardis
11.11.2008 18:09
©
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Suriel
24-04-2019 22:39
Wiem że się da nagrywać, ale to nie to samo. Ale nie ukrywam, że spróbował bym.

Suriel
24-04-2019 22:38
Generalnie ostanio wolę pbfy bo coś po nich zawsze zostaje. Jakościowo są dużo lepiej wypracowane. Można wrócić za parę lat, przeczytać, powspominać, pośmiać się. A sesja live jest jak płatek śniegu,

Suriel
24-04-2019 22:34
Ale kupiłem nowy router i będę podpisywał umowę z dostawcą sieci na nowy czasookres, dużo lepiej nie będę miał ale mam lepszą pozycję do negocjacji, więc coś wywalczę na pewno.

Suriel
24-04-2019 22:32
Jetsem na dicordzie ale po pierwsze primo, czasu mało. Po drugie primo na tygodniu co najmniej jest to trudne zadanie. I po trzecie najważniejsze primo, technicznie u mnie są problemy...

Oggy
24-04-2019 22:14
Ciągnie Cię Suriel do grania? Zapisz się na discord, też mógłbym kogos przygarnąć na sesję...

Suriel
24-04-2019 21:52
A o której w sobote? I co znaczy pojedyncza sesja, jednostrzałówka czy dla jednej osoby?

BAZYL
24-04-2019 17:38
Jeśli jest ktoś chętny na pojedynczą sesję KC online w sobotę, zapraszam na discorda: https://discord.g.
..

8art
23-04-2019 22:58
Zapomnailem o pytaniu Problema

Nanatar
23-04-2019 22:44
Lenu chip załapał, może wystarczy, choć dopiero teraz po wpisie przeczytałem przestrogę.

Keth
23-04-2019 22:20
Na razie odpowiedziałem na pytanie, czemu przyszliśmy do niego osobiście. Po smolucha.

Suriel
23-04-2019 22:07
Nie zapomnijcie o pytaniu zadanym przez Problema, było by niegrzecznie go olac Wink

Keth
23-04-2019 21:52
Dobra, dałem wpis do Warsaw, a teraz idę się wytrzeć! Shock

NickPage
Najczęściej oglądane
deliad[8125]
czegoj[5585]
dretch[4239]
8art[3684]
koszal[3411]

Ostatnia aktualizacja
deliad
Sigil
8art
Oggy
czegoj

Wszystkie NickPage
Rzuć kostką